100% bavlna

Jemná látka

Tento typ látky používáme především pro její pevnost, jemnost a osolnost. Ušijeme Vám samostatně nebo v kombinaci s minky látkou nebo úpletem zavinovačku, hnízdečko, mantinel, kapsář, kojící polštář, těhotenský polštář, deku nebo obal na těhotenský a lékařský průkaz.

 

Užití a péče o 100% bavlnu

Nejznámější a nejpoužívanější plodina pro výrobu textílií. Pěstuje se převážně v teplých oblastech světa, největším producentem jsou Spojené státy americké. Největší předností bavlny je pevnost v tahu i oděru, jemnost, vysoká savost a v letních měsících chladivost. Nevýhodou je mačkavost látky, u méně kvalitních látek žmolkovatost a v zimních měsících nezahřeje. Bavlna patří mezi nejvyhledávanějši, nejoblíbenější a nejprodávanější textilni materiál. Bavlna snese praní až na 90°C, ale doporučuje se, kvůli náchylnosti na tvorbu žmolků, prát na 40-60°C.

Užití a péče o úplet

Často se s ním setkáte také pod jménem jersey, žerzej nebo teplákovina. Vzniká provlékáním jednotlivých oček nití (pletením). Předností je jeho jemnost, elasticita, vzdušnost, prodyšnost, nemačkavost a dobře udržuje teplo. Úplet perte na nižší teplotu 30-40°C, při vyšší teplotě hrozí vytahání látky vyhněte se žehlení a napařování.

Přihlášení