Vyberte si látku, ze které Vám ušijeme výrobek na míru

Vy si vyberete látku nebo kombinaci látek z našeho katalogu a my Vám ušijeme hnízdečko, zavinovačku, mantinel, kapsář, deku, kojící polštář,  těhotenský polštář nebo obal na průkazku.

Bavlna

Nejznámější a nejpoužívanější plodina pro výrobu textílií. Pěstuje se převážně v teplých oblastech světa, největším producentem jsou Spojené státy americké. Největší předností bavlny je pevnost v tahu i oděru, jemnost, vysoká savost a v letních měsících chladivost. Nevýhodou je mačkavost látky, u méně kvalitních látek žmolkovatost a v zimních měsících nezahřeje. Bavlna patří mezi nejvyhledávanějši, nejoblíbenější a nejprodávanější textilni materiál. Bavlna snese praní až na 90°C, ale doporučuje se, kvůli náchylnosti na tvorbu žmolků, prát na 40-60°C. 

 

Úplet

Často se s ním setkáte také pod jménem jersey, žerzej nebo teplákovina. Vzniká provlékáním jednotlivých oček nití (pletením). Předností je jeho jemnost, elasticita, vzdušnost, prodyšnost, nemačkavost a dobře udržuje teplo. Úplet perte na nižší teplotu 30-40°C, při vyšší teplotě hrozí vytahání látky,  vyhněte se žehlení a napařování. 

 

Minky (minkee)

Jemná a heboučká látka ze syntetického mikrovláknového plyše. Vlas je krátký, jemný a hebký. Používá se k šití toho, co chceme mít příjemné, hebké a teplé. Látka je pružná,více do šířky než do délky. Nejčastěji se setkáte s minky s ďolíky (dot, dimple). Oceníte nesrážlivost a nemačkavost látky. Minky perte na 30°C v jemném prášku bez použití aviváže a sušte jen na jemný program. 

 

Stříž

Vlákenný materiál netkané textilie (nonvowen fabric) využívaný pro podšívky a výplně. Hlavní vlastnost stříže je její pevnost a zároveň gramážová lehkost, dobře udržuje teplotu. Stříž je možné prát na 40°C, chemicky nečistěte a nesušte v sušičce po vyprání doporučujeme načechrat a nechat usušit na vzduchu. 

 

Duté textilní vlákno

Setkáte se s ním nejčastěji u výplní přikrývek a polštářů. Oceníte lehkost materiálu, velice dobrou tepelnost a nesléhavost. V dutých vláknech se nedrží ani prach a ani roztoči, často se také označuje antialergické. Prát se může na vysoké teploty, aniž by ztratilo své vlastnosti. 

 

 

Přihlášení